Hlavní navigace

Čeští investoři Genesis Capital kupují dánské softwarové vývojáře CN Group

1. 3. 2019

Sdílet

CN Group

Český investiční fond Genesis Capital má v tuzemsku poměrně pestrou historii v investování do technologických a internetových firem. Jeho portfoliem prošel třeba Český mobil/Oskar (dnes Vodafone), Etarget, Vltava.cz, Servodata, JRC Czech a stále drží peníze v retailu Datart/HP Tronic. Nyní přibývá další ICT investice – deník E15 informoval, že Genesis koupil softwarové vývojáře CN Group.

CN Group je společnost založená dánskými manažery, ovšem technické aktivity probíhají v Praze, Zlíně, Bratislavě a Bukurešti. CN se soustředí zejména na nearshore softwarový vývoj, dělá ale také konzultace nebo QA a testování.

Částka, za kterou Genesis vývojáře získal, není veřejná. Firmu doposud vlastnily dánské subjekty CNDE Holding ApS (90 procent) a Inn-Westh Aps (10 procent) stojící za CN Group Holding ApS. CN zaměstnává necelé tři stovky lidí a tržby má přes 330 milionů korun.

CN Group chce pod novým majitelem růst běžným organickým způsobem (například skrze rozšiřování nabídky v projektování), ale ve hře jsou také další akvizice. „V regionu se nachází řada malých a středně velkých podniků, které působí v oblastech, jež mohou naše aktivity vhodně doplňovat jak v oblasti vývoje softwaru, tak i v ostatních oblastech,“ cituje E15 jednatele CN Group Michala Širica.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).