Hlavní navigace

Čeští STRV získali certifikaci od Googlu, jsou mezi 25 agenturami na světě

Sdílet

Jan Sedlák 17. 2. 2017

Česká mobilní vývojářská společnost STRV získala certifikaci Google Developers Certified Agency. Z tuzemských společností je jediná, na Slovensku ji nicméně mají také Inloop, kteří zhruba rok provozují pobočku i v Praze (více v našem rozhovoru). V programu je celkem 25 agentur z celého světa.

Google certifikační program spustil v létě loňského roku s tím, že do něj zařazuje ty, kteří patří mezi nejlepší vývojáře pro Android v rámci ekosystému. Google v programu nabízí přednostní zákaznickou podporu, technologické i design konzultace, přístup k novým technologiím a aplikacím ještě před vydáním, přístup k API a podobně.

STRV v loňském roce provedli restrukturalizaci, která má pomoci k dalšímu růstu. „Jsme připravení na dvojnásobný růst v roce 2017,“ uvedl v nedávném rozhovoru pro Lupu šéf společnosti David Semerád. Přesné finanční výsledky STRV neuvádí, pohybují se ale údajně na tržbách kolem milionu dolarů měsíčně.

STRV rovněž otevřela vývojářskou pobočku v Brně, kde je aktuálně kolem 25 lidí. Menší týmy se staví také ve Státech, letos by tam mohlo být 20 lidí. Současný celkový počet zaměstnanců je asi 150. Více o proměně fungování a byznysu STRV v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.