Hlavní navigace

Čeští STRV získali certifikaci od Googlu, jsou mezi 25 agenturami na světě

17. 2. 2017

Sdílet

Česká mobilní vývojářská společnost STRV získala certifikaci Google Developers Certified Agency. Z tuzemských společností je jediná, na Slovensku ji nicméně mají také Inloop, kteří zhruba rok provozují pobočku i v Praze (více v našem rozhovoru). V programu je celkem 25 agentur z celého světa.

Google certifikační program spustil v létě loňského roku s tím, že do něj zařazuje ty, kteří patří mezi nejlepší vývojáře pro Android v rámci ekosystému. Google v programu nabízí přednostní zákaznickou podporu, technologické i design konzultace, přístup k novým technologiím a aplikacím ještě před vydáním, přístup k API a podobně.

STRV v loňském roce provedli restrukturalizaci, která má pomoci k dalšímu růstu. „Jsme připravení na dvojnásobný růst v roce 2017,“ uvedl v nedávném rozhovoru pro Lupu šéf společnosti David Semerád. Přesné finanční výsledky STRV neuvádí, pohybují se ale údajně na tržbách kolem milionu dolarů měsíčně.

STRV rovněž otevřela vývojářskou pobočku v Brně, kde je aktuálně kolem 25 lidí. Menší týmy se staví také ve Státech, letos by tam mohlo být 20 lidí. Současný celkový počet zaměstnanců je asi 150. Více o proměně fungování a byznysu STRV v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).