Hlavní navigace

Čeští VRgineers vydávají nové brýle pro VR s lepšími displeji než má iPhone X

30. 11. 2017

Sdílet

Pražská společnost VRgineers přichází na trh s novými brýlemi pro virtuální realitu (VR). Jmenují se VRHero 5K Plus a navazují na předchozí model 5K, který používají například v Audi, BMW nebo skupině Volkswagen. Více o firmě v našem předchozím článku.

Nová verze VR headsetu má zejména vylepšení displejů. Brýle mají dva OLED displeje (na každé oko jeden), každý s úhlopříčkou 5,7“ a rozlišením 2560 × 1440 pixelů (518 ppi a 3,7 megapixelů). VRgineers tyto displeje porovnávají s novým iPhonem X. Ten má 5,8“ OLED displej s rozlišením 2436 × 1125 pixelů (458 ppi a 2,7 megapixelů).

Firma také slibuje lepší zobrazení černé barvy, sníženou odezvu nebo rychlejší přepínání barev. Začleněna je i oficiální podpora technologie Nvidia VRWorks. Vylepšen je i popruh, pomocí kterého se headset upevňuje na hlavu. Field-of-view (FOV) je pak 170 stupňů.

Prodej českých brýlí už odstartoval. První dodávky jsou plánovány na letošní prosinec, přednost dostanou stávající zákazníci VRgineers, kteří si udělali předobjednávku. Na nové zákazníky se dostane v prvním kvartále příštího roku.

VRgineers jsou součástí skupiny Etnetera, která se jako spoluzakladatel podílela na úvodním financování. Firmu rozjeli lidé z firmy Quanti, která se zabývá zejména zakázkovým vývojem hardwaru. Udělala ale také „krabičku“ USBGate pro zabezpečené řízení přístupu k počítačům, viz náš článek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).