Hlavní navigace

Čeští vývojáři eMan budou Volkswagenu vyvíjet aplikace pro ovládání vozů mobilem

Sdílet

Jan Sedlák 9. 6. 2021
Jiří Horyna, eMan Autor: eMan

Česká vývojářská společnost eMan získala zakázku pro německý automobilový koncern Volkswagen Group. Pro firmu obchodovanou na pražské burze START jde o jeden z největších obchodů, jehož rámcová smlouva na dva roky činí 4,5 milionu eur tedy kolem 114 milionů korun. Deal se domlouval přes rok, eMan uspěl i díky vítězství v hackatonu VW.

Firma eMan se bude soustředit na konektivitu vozidel VW spojenou s mobilními aplikacemi. Může jít například o vzdálené ovládání automobilu, kontrolu množství paliva či stavu baterií a podobně.

“V praxi vytahujeme data z různých měřících zařízení v automobilu v reálném čase, což umožní koncovému uživateli okamžitě sledovat jeho stav, a to třeba před tím, než vyrazí do práce, kdy si například vzdáleně zapne vytápění vozu,” uvádí Jan Kučera, jeden z ředitelů eMana.

Čeští vývojáři vstoupili na burzu v loňském roce. Akcie od té doby přidaly 60 procent a aktuálně se obchodují za 96 korun. Tržní kapitalizace firmy je 188 milionů. Výnosy v roce 2020 činily 175 milionů s čistým ziskem 8,5 milionu. Společnost počítá s dlouhodobým růstem výnosů o 20 procent ročně. Od roku 2022 by se mohly začít vyplácet dividendy na úrovni 40 procent čistého zisku. Více shrnuje analytická zpráva (PDF).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.