Hlavní navigace

CETIN se přestěhuje do nových kanceláří v Libni, stará ústředna se zbourá

11. 1. 2018

Sdílet

Nové sídlo CETINu

Už je jasné, kam se po prodeji své ikonické budovy na Žižkově přestěhuje společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). ČTK uvádí, že většina za 1500 zaměstnanců během příštího roku přesídlí do nového administrativního komplexu, který zrovna vzniká v pražské Libni. Firma si pronajme 13 tisíc metrů čtverečních.

CETIN tradiční telefonní ústřednu, kterou zdědil ještě po Českém Telecomu, prodal do rukou developerské společnosti Central Group. Ta objekt zbourá a na jeho místě postaví byty. Je to součást většího projektu, kdy v oblasti nákladového nádraží Žižkov vyroste nová městská čtvrt.

CETIN, který vznikl rozdělením původního operátora O2 na dvě firmy, přesídlí do objektu, na kterém dělá Kaprain Group společně s Lighthouse Group. Jde o tři prosklené věžáky vedle O2 Areny, jejichž stavba začala v loňském roce. CETIN bude využívat čistě administrativní prostory a nebude zde mít infrastrukturu.

Na to, jak to vypadá v útrobách již brzy neexistující telefonní ústředny, se můžete podívat v našich dvou galeriích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 1. 2018 19:02

    Pavel (neregistrovaný)

    Věž by měla jako jediná zůstat součástí nové budovy, jinak ostatní technologické a administrativní části budovy se mají zbourat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).