Hlavní navigace

CFTC: kryptoderivátová burza BitMEX porušuje Bank Secrecy Act

1. 10. 2020

Sdílet

Kryptoměny - Bitcoin - peníze Autor: Depositphotos

Americká Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) obvinila majitele a provozovatele kryptoměnové burzy BitMEX z nelegálního provozu platformy pro derivátové obchodování a porušení zákona proti praní špinavých peněz.

Komise dnes oznámila, že podává u civilního newyorkského soudu žalobu proti pěti entitám a třem jednotlivcům, kteří provozují a vlastní obchodní platformu BitMEX. Ta podle CFTC představuje neregistrovanou obchodní platformu a porušuje několik klíčových regulací.

Hlavní obvinění je z porušování zákona Bank Secrecy Act (Currency and Foreign Transactions Reporting Act) a spiknutí za účelem porušení tohoto zákona. Jedním z důvodů je nedostatečná implementace anti-money laundering procesů.

Obviněnými ze strany CFTC jsou majitelé společnosti Arthur Hayes, Ben Delo a Samuel Reed. Dalším obviněným v kauze je také čtvrtá osoba Gregory Dwyer (služebně nejstarší zaměstnanec), který provozuje platformu skrze labyrint nastrčených společností (HDR Global Trading Limited, 100× Holding Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited a HDR Global Services (Bermuda) Limited (BitMEX)). Proti uvedeným společnostem byla také vznesena žaloba. Reed byl dnes v Massachusetts zatčen, další dva obžalovaní jsou podle amerického ministerstva spravedlnosti zatím na svobodě.

BitMEX, který je pravděpodobně největší kryptoderivátovou platformou současnosti, je v hledáčku CFTC od července 2019, v dubnu tohoto roku společnost implementovala pro své klienty povinné KYC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).