Hlavní navigace

Chcete ovlivnit podobu vyhlášky o kybernetické bezpečnosti? Pošlete připomínky

Sdílet

David Slížek 9. 10. 2017

Nově vzniklý Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nabízí na české poměry docela nevídanou možnost ovlivnit, jaké změny se objeví v novele vyhlášky o kybernetické bezpečnosti (tedy: vyhlášky 316/2014 Sb., o bezpečnostních opatřeních, kybernetických bezpečnostních incidentech, reaktivních opatřeních a o stanovení náležitostí podání v oblasti kybernetické bezpečnosti).

Na svém webu zveřejnil formulář pro zasílání připomínek k návrhu nové podoby vyhlášky a samozřejmě aktuální text návrhu. Odborníci se k němu mohou vyjádřit ještě dříve, než půjde do klasického legislativního procesu.

Základními cíli novelizace jsou podle úřadu opravy chyb, zjednodušení a vylepšení vyhlášky, aktualizace bezpečnostních opatření a adaptace na směrnici NIS (2016/1148, o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně bezpečnosti sítí a informačních systémů v Unii) a novelu zákona o kybernetické bezpečnosti (181/2014 Sb.).

Nejde ovšem o klasické připomínkové řízení, takže NÚKIB upozorňuje, že negarantuje zapracování všech došlých připomínek. Své případné návrhy můžete odesílat zpracované ve formuláři na e-mail úřadu do 31. října 2017.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.