Hlavní navigace

Chcete se naučit ovládat satelit? Vydejte se na kosmickou školu pražského ČVUT

17. 8. 2018

Sdílet

Družice. satelit

Od zítřka až do neděle 26. srpna 2018 probíhá na pražské Fakultě elektrotechnické ČVUT letní škola kosmických technologií. Pro vybraných 26 studentů ji pořádá Studentská unie ČVUT spolu se skupinou kosmických technologií na katedře radioelektroniky.

Kromě přednášek studenty čekají i cvičení zaměřená na problematiku orbitálních drah a jejich specifik. Pomocí simulací budou moci zájemci zobrazit realistické dráhy družic. Jeden z organizátorů, doktorand Petr Skala, zmiňuje i detekci kosmické radiace, která je podle něj jedním z hlavních faktorů ovlivňujících životnost družic na orbitě. Pomocí detektorů si studenti vyzkouší, jak se záření detekuje a jak takový detekovaný signál zpracovat. 

Na petřínské hvězdárně, kde probíhá výstava k výročí čtyřiceti let české kosmonautiky, se studenti seznámí se současným stavem probíhající mise satelitu VZLUSAT-1, na které se doktorandi ČVUT také podílejí. Studenti si také vyzkouší ovládání satelitového hardwaru. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).