Hlavní navigace

Chystá se start nové TV Galerie? V regionální síti 7 se objevila její programová pozice

2. 10. 2018

Sdílet

Galerie TV

Jak upozornil server Rozhlas.cz, po odpojení HD kanálů České televize z regionální sítě 7, jejímž operátorem je společnost Progress Digital, se včera objevila nová programová pozice pro chystanou televizi Galerie. 

Její tématické zaměření zatím není známé, další podrobnosti budou podle oslovených účastníků známy až po projednání příslušné licence na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Statický obrázek chystané televize se objevil ve vysílání regionální sítě 7.

Citovaný článek tak odkazuje na databázi Úřadu průmyslového vlastnictví, který žádost o registraci zveřejnil toto pondělí. Přihlašovatelem ochranné známky je bratislavská společnost FBC Media, jejímž jednatelem je František Borovský

Borovský v minulosti zastával pozici programového ředitele jak u veřejnoprávní Slovenské televize, tak na komerční Markíze. V lednu 2015 dostal na starost programovou divizi TV Barrandov a o rok později povýšil na post výkonného šéfa této stanice. Na konci roku 2016 pak vedení televize Barrandov opustil a jeho nástupcem se stal její majitel Jaromír Soukup.

František Borovský

Společnost FBC Media založil Borovský v roce 2010 a je jejím stoprocentním vlastníkem. Podle obchodního rejstříku zaměstnávala společnost v roce 2017 jednoho zaměstnance a dokázala utržit přes 1,7 milionu eur a vygenerovat zisk ve výši 76 tisíc eur.

Borovský je také majitelem české společnosti EFB Network, která je držitelem vysílací licence televize Up Network. Stanice je zaměřena na fanoušky letectví a je dostupná u kabelových a satelitních operátorů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).