Hlavní navigace

Čína hrozí bitcoinovým burzám zrušením, když nebudou dodržovat pravidla

9. 2. 2017

Sdílet

Tlak čínských úřadů na bitcoin zesiluje. Čínská centrální banka varovala místní bitcoinové burzy a směnárny uzavřením. Mnohem víc se banka zaměří na kontrolu dodržování pravidel a odhalování případného praní peněz. Informuje o tom deník The Wall Street Journal

Bankéři se minulý týden sešli s provozovateli devíti největších bitcoinových tržišť v zemi, aby jim připomenuli rizika. „Pokud bude směnárna přistižena při porušení pravidel, následky budou velmi vážné,“ tvrdí tiskové prohlášení centrální banky. Setkání se podle serveru Morningstar mimo jiné účastnili lidé ze serverů BtcTrade.com HaoBTC, Yunbi, Yuanbao.com, and BTC100.

Ačkoliv se Čína s bitcoinem potýká, zároveň mají tamní banky políčeno na jeho technologii. Podobně jako evropští bankéři, už i ti čínští začínají přemýšlet o zapojení blockchainu. Agentura Reuters tvrdí, že se zájem o lidi se zkušenostmi s blockchainem loni podle headhunterů zdvojnásobil. 

Čínské bankovnictví je ještě částečně ve věku papíru a ačkoliv čtyři čínské banky patří do světové špičky ve velikosti kapitálů, stále používají faxy a klasická razítka k ověřování dokumentů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).