Hlavní navigace

Čína vyhrála. Apple tam otevře své první datacentrum, aby vyhověl regulaci

12. 7. 2017

Sdílet

Rozkaz zní jasně. Data o čínských uživatelích by měla být skladována v Číně. A americké firmy na to pod tlakem obchodní příležitosti přistupují. Svá datacentra už v Číně má třeba Amazon nebo Microsoft. Informuje o tom agentura Bloomberg.

Nové datacentrum chce Apple rozjet v nejbližších měsících s tím, že do něj bude postupně přesouvat data o čínských uživatelích, které má dnes rozeseta po serverech po celém světě. 

Nejde ale jen o to, že budou data v Číně. Firmy, a stejně tak i Apple, by totiž měly umožnit čínským úřadům přístup ke svým technologiím. I proto zahraniční firmy využívají místní cloudové firmy. A i Apple své centrum umístí v provincii Guizhou, které je podle Bloombergu považováno za centrum čínského cloudu. Spolupracovat bude s firmou Guizhou-Cloud Big Data Industry.

„Začlenění nového datového centra do systému by mělo zvýšit rychlost a stabilitu a zároveň vyhovět regulaci. Apple má i nadále silné zabezpečení a ochranu soukromí s tím, že nevytváříme žádné backdoory,“ tvrdí Apple ve svém prohlášení. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).