Hlavní navigace

Číňané kupují vydavatelství IDG. Prodej se dotkne i českých titulů

20. 1. 2017

Sdílet

Americké vydavatelství provozuje kromě divize časopisů i analytickou firmu IDC a investiční fond IDG Ventures. Na českém trhu působí dceřiná firma IDG Czech, která vydává týdeník Computerworld, měsíčník Business World, PC World a čtvrtletník PC World Security. To všechno letos přejde do rukou čínského konglomerátu Oceanwide Holdings a IDG Capital, které řídí čínský šéf IDG.

Není to první nákup amerických médií podnikateli z Říše středu. Loni totiž čínští investoři koupili producenta televizních pořadů Dick Clark Productions nebo firmu pro výzkum trhu J.D. Power and Associates.

Podmínky obchodu ani jedna z firem nezveřejnila. Podle Reuters ale IDG už dříve se zájemci jednalo a vzduchem létaly částky od 500 milionů až po jednu miliardu dolarů. Oceanwide bude majetkově kontrolovat základní podnikání IDG. IDG Capital bude mít většinu v investiční divizi IDG, která investovala do předních čínských internetových společností Baidu, Tencent nebo Ctrip.com International.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).