Hlavní navigace

Čínská TCL chce oživit značku Palm, na trh se má vrátit v příštím roce

31. 8. 2017

Sdílet

Slavná značka PDA (Personal Digital Assistant) se zřejmě vrací. Marketingový ředitel čínské společnosti TCL Stefan Streit v rozhovoru pro nizozemský server Android Planet oznámil, že pro rok 2018 firma zvažuje uvedení nových zařízení pod touto značkou.

O jaká zařízení konkrétně půjde, zatím jasné není. Dá se ale předpokládat, že nové přístroje budou mít se starými PDA jen málo společného. Běžet by mohly nejspíš na systému Android.

Palm v devadesátých letech vyráběl populární PDA, která se dají pokládat za předchůdce dnešních smartphonů. Po nástupu chytrých telefonů se firma snažila na trhu uspět se svými přístroji (například Palm Pre) vybavenými vlastním, na linuxovém jádru postaveným operačním systémem WebOS. 


Autor: Rama & Musée Bolo, podle licence: CC BY-SA 2.0

PalmPilot uvedený v roce 1997

V roce 2010 Palm koupil IT gigant HP, který o rok později kvůli slabým prodejům oznámil konec výroby zařízení s WebOS. HP pak v roce 2013 prodalo WebOS firmě LG a o rok později odkoupila značku Palm čínská TCL. Návrat Palmu firma naznačovala už tehdy, od té doby ale žádné novinky nepřišly.

TCL, která má licence na výrobu zařízení pod značkou Alcatel a od loňského roku vyrábí také smartphony pod značkou BlackBerry, tak chce na trhu uspět s využitím dalšího známého jména.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).