Hlavní navigace

Čínský partner Amazonu varuje své klienty před používáním nově zakázaných VPN

2. 8. 2017

Sdílet

Symbolem on-line zla je v Číně momentálně VPNApple odstranil VPN ze svého čínského aplikačního obchodu a čínská cenzura získává s každým podobným krokem západních firem na síle. Teď se připojil i Amazon, respektive jeho čínský partner Beijing Sinnet Technology

„Pokud objevíme, že klient používá nepovolenou VPN, vypneme mu všechny služby,“ tvrdí pro agenturu Reuters zástupce firmy s tím, že je to krok vycházející z direktivy ministerstva průmyslu a informačních technologií. 

Podobně jako v Číně schválila podobný zákaz i ruská DumaPoslanci dolní komory ruského parlamentu nechali projít zákon zakazující používání anonymizačních nástrojů, které umožňují přístup k webům, které jsou v Rusku zakázané. 

Na dodržování zákona má dohlížet ruský regulátor Roskomnadzor. Ten má také sestavit blacklist služeb, které zákaz porušují. Svolení fungovat na ruském internetu dostanou jen služby, které budou zakázané weby blokovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 8. 2017 18:22

    JD (neregistrovaný)

    U nas za "komaru" byli kolem hranic skutecne draty sireni "zavadnich" myslenek se branilo napriklad nedostupnosti folie do cyklostylu (pamatujete nekdo ten silene spinavy kram ?)
    Dnes je vsechno virtualni, ale vlastne se nic nezmenilo.