Hlavní navigace

Čínský Tencent kupuje podíl v české herní firmě Bohemia Interactive

Sdílet

Jan Sedlák 9. 2. 2021

Tradiční české videoherní studio Bohemia Interactive má po řadě spekulací nového menšinového majitele. Do firmy vstoupil čínský technologický kolos Tencent, který už několik let skupuje podíly v herních společnostech po celém světě. Jde například o Epic Games, Riot Games, SuperCell nebo Activision Blizzard.

“V návaznosti na strategickou investici bude Bohemia Interactive i nadále fungovat samostatně pod vedením stávajícího manažerského týmu a majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů,” uvádí Bohemka.

Česká firma má s Tencentem zkušenosti z minulosti. Společnost totiž působí jako vydavatel českých her v Číně. Tam je kvůli regulacím a lokálním specifikům jinak skoro nemožné vstoupit.

Tencent je společně s Alibabou či Huawei jednou z největších technologických firem v Číně. Sídlí v Shenzhenu a mimo jiné provozuje kritickou aplikaci WeChat. Přes ní se v Číně realizuje skoro vše a mimo jiné je na ní navázaný mobilní platební systém WeChat Pay. Tencent je zároveň z pohledu tržeb největší videoherní společností na světě.

Bohemka loni utržila 1,6 miliardy korun. Her jako Arma nebo DayZ se prodaly miliony kopií.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.