Hlavní navigace

Čínský Tencent kupuje podíl v české herní firmě Bohemia Interactive

9. 2. 2021

Sdílet

ArmA 3

Tradiční české videoherní studio Bohemia Interactive má po řadě spekulací nového menšinového majitele. Do firmy vstoupil čínský technologický kolos Tencent, který už několik let skupuje podíly v herních společnostech po celém světě. Jde například o Epic Games, Riot Games, SuperCell nebo Activision Blizzard.

“V návaznosti na strategickou investici bude Bohemia Interactive i nadále fungovat samostatně pod vedením stávajícího manažerského týmu a majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů,” uvádí Bohemka.

Česká firma má s Tencentem zkušenosti z minulosti. Společnost totiž působí jako vydavatel českých her v Číně. Tam je kvůli regulacím a lokálním specifikům jinak skoro nemožné vstoupit.

Tencent je společně s Alibabou či Huawei jednou z největších technologických firem v Číně. Sídlí v Shenzhenu a mimo jiné provozuje kritickou aplikaci WeChat. Přes ní se v Číně realizuje skoro vše a mimo jiné je na ní navázaný mobilní platební systém WeChat Pay. Tencent je zároveň z pohledu tržeb největší videoherní společností na světě.

Bohemka loni utržila 1,6 miliardy korun. Her jako Arma nebo DayZ se prodaly miliony kopií.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).