Hlavní navigace

Cisco kupuje společnost, která v reálném čase přepisuje záznamy ze schůzek

8. 8. 2019

Sdílet

cisco

Cisco koupí soukromou společnost Voicea, která stojí za platformou, jež v reálném čase přepisuje schůzky do psaného slova, nabízí hlasové vyhledávání a upozorňuje uživatele na důležité body z jednání. Platformu chce Cisco integrovat do svého Webexu.

Voicea poskytuje platformu pro hlasovou spolupráci Enterprise Voice Assistant (EVA). EVA představuje službu pro transkripci mluveného slova, která kombinuje umělou inteligenci a automatizované rozpoznávání řeči. Výsledkem by měla být schopnost přijímat příkazy, provádět akce, zaznamenávat nejdůležitější body schůzek, sdílet je a vytvářet komplexní zápis. EVA by tak měla být schopná plně nahradit nepříliš populární  pořizování poznámek.

Tým společnosti Voicea by se měl integrovat do Cisca, není ale jasné, zdali nakonec nepůjde pouze o vývojáře a technické profese. Připojí se k týmu Cisco Webex a povede jej Sri Srinivasan, viceprezident a generální ředitel Cisca pro týmovou spolupráci. Předpokládá se, že akvizice bude dokončena v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2020 společnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).