Hlavní navigace

Cisco: Za pět let bude k internetu připojeno víc strojů než lidí. Přibude i DDoS útoků

13. 6. 2017

Sdílet

Stroje ale budou mnohem úspornější. Lidé totiž budou stále spotřebovávat 95 procent internetového provozu. Vychází to ze studie Cisco Visual Networking Index.

V řeči čísel to znamená, že se v roce 2021 zvýší počet uživatelů internetu ze současných 3,3 miliardy na 4,6 miliardy, bude tak připojeno 58 % všech lidí na světě. K internetu bude ale připojeno 27 miliard zařízení a polovina z nich bude ze světa internetu věcí.

Na každého člověka připadne měsíčně 35,5 GB přenesených dat a průměrná rychlost připojení se má zvýšit ze současných 27,5 Mb/s na 53 Mb/s. V roce 2021 dosáhne globální IP provoz 3,3 zettabytu, v roce 2016 to bylo necelých 1,2 zettabytu. Ale také proběhne zhruba 3,1 milionu DDoS útoků.


Zdroj: Cisco Visual Networking Index

Studie Cisco Visual Networking Index už 12 let pravidelně mapuje globální datový provoz. Nejrychleji digitalizovaným odvětvím bude podle odhadů firmy zdravotnictví. 

Za růstem provozu bude moci ale hlavně video. To už loni zařídilo 67 procent internetového cvrkotu. Růst má ale podle Cisca pokračovat a v roce 2021 dosáhne tento poměr 80 procent. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).