Hlavní navigace

Citrix bude mít v Praze další vývoj, za 2,2 miliardy dolarů kupuje startup Wrike

22. 1. 2021

Sdílet

Wrike

Americká společnost Citrix bude mít v Česku další vývoj. Od investora Vista Equity Partners totiž za 2,25 miliardy dolarů kupuje startup Wrike. V roce 2018 přitom Citrix za 200 milionů dolarů získal americko-český startup Sapho, který měl v Praze stěžejní vývojové centrum.

Wrike v Praze zakořenil v roce 2019 s tím, že zde chce vybudovat výzkumný a vývojový hub pro střední a východní Evropu, který zahrnuje i obchodní aktivity a zákaznický servis a podporu. Firma má u nás v současné době otevřené čtyři pozice. Další pobočky jsou v San Francisku, San Diegu, Dublinu, Tokiu, Melbourne a Petrohradu.

Wrike je nástroj podobající se aplikacím jako Trello nebo Asana a slouží ke spolupráci týmů a propojení v rámci projektů. Citrix se orientuje podobným směrem. Jeho sekce Digital Workspace zahrnuje například virtualizované aplikace a desktopy, sdílení souborů a další. Další sekce pak tyto vzdálené přístupy zabezpečuje a řeší třeba SD-WAN. Wrike má to nabídky logicky zapadnout.

Citrix bude obchod financovat vlastním kapitálem a půjčkou od JPMorgan Chase. Vedení Wrike zůstává a bude reportovat vedení Citrixu. Tržby Wriku v roce 2020 činily 140 milionů dolarů. Jde o takzvané ARR, tedy annual recurring revenue související s účtováním předplatného u cloudových služeb. Citrix měl v loňském roce tržby 3,24 miliardy dolarů s meziročním růstem o 7,5 procenta.

Citrix měl dříve v nabídce také aplikace GoTo, například GoToMeeting na telekonference a GoToWebinar na webináře. Oddělil je ale do samostatně stojící sekce, kterou později za 1,8 miliardy dolarů koupilo LogMeIn.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).