Hlavní navigace

Clubhouse hlásí novou investici a plánuje aplikaci pro Android i placení tvůrcům obsahu

25. 1. 2021

Sdílet

Clubhouse - mobilní aplikace - iOS Autor: Clubhouse

Sociální síť založená na hlasovém chatování, která získává v posledních týdnech na popularitě i v Česku, oznámila novou investici. V sérii B vedené investiční firmou Andreessen Horowitz podle oficiálního oznámení získala nové investory (celkem jich má momentálně být 180), získanou částku ale neuvedla.

Peníze chce Clubhouse využít na vylepšení svých služeb – například posílení infrastruktury, která podle firmy přestává zvládat příliv nových uživatelů (vstup do služby je ovšem zatím pouze na pozvánky, firma podle oznámení pracuje na tom, aby byl přístup volný pro všechny zájemce).

V brzké době má Clubhouse začít s vývojem aplikace pro Android (zatím je dostupný pouze na iOS) a plánuje také mobilní aplikace lokalizovat do více jazyků. Vylepšení se mají dočkat také nástroje pro objevování nových chatovacích místností a témat nebo nástroje na detekování a prevenci zneužívání služby.

Tvůrci obsahu, kteří pořádají a moderují chaty a debaty, se mají také v následujících měsících dočkat toho, že budou na Clubhouse moci vydělávat. 

Firma zatím bez větších podrobností zmiňuje tři možnosti: dobrovolné platby od uživatelů (tipping), prodej vstupenek (tickets) a prodej předplatného (subscription). Clubhouse také chce vytvořit grantový program na podporu začínajících tvůrců obsahu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).