Hlavní navigace

ČNB rozjíždí vlastní API odpovídající PSD2, zakázku vyhrál český fintech Wultra

Sdílet

Jan Sedlák 30. 9. 2019
Wultra

Česká národní banka (ČNB) poskytuje bankovní služby státu a veřejným institucím a musí tak řešit směrnici PSD2 podobně, jako běžné komerční finanční a bankovní instituce. ČNB proto vypsala veřejnou zakázku na dodání a instalaci API odpovídající směrnici PSD2. Vyhrát se jí podařilo českému fintechu Wultra.

Wultra, která nedávno vydala open source nástroj pro hodnocení síly PIN kódu v aplikaci, do ČNB dodává řešení PSD2 Enabler. To pomáhá s vystavením a zabezpečením aplikačních rozhraní podle standardu COBS. Vyhovuje jak PSD2, tak regulatorním technickým standardům (RTS).

„Wultra PSD2 Enabler je řešení souladu s PSD2 legislativou na klíč vhodné jak pro etablované banky střední velikosti, tak pro drobnější instituce, jakými jsou například družstevní záložny. Řešení umožňuje vystavení služeb (RESTful API) pro různé typy třetích stran vystupujících v kontextu PSD2 legislativy (AISP, PISP, CISP). Současně podporuje různé metody silného ověření uživatele (SCA), například ověření skrze uživatelské jméno, heslo a SMS, nebo ověření skrze samostatnou aplikaci Mobilní klíč,“ popisuje Wultra.

Veřejné zakázky se vedle českého fintechu účastnily také společnosti Banking Software Company a Cleverlance Enterprise Solutions (součást skupiny Aricoma Group, kde je třeba i AutoCont). Hlavním hodnotícím kritériem vedle splnění všech požadavků byla nejnižší cena. Zakázka vyšla na 2,41 milionu korun bez DPH (2,916 milionu korun s DPH).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.