Hlavní navigace

Co se děje online v šest hodin ráno? Seznam ukázal statistiky svých služeb

13. 2. 2017

Sdílet

Není zas taková novinka, že na internetu nejčastěji čteme a posíláme e-maily, sledujeme zprávy a nakupujeme. Česká internetová jednička ale u příležitosti 25. výročí připojení ČSFR k Internetu zveřejnila několik čísel o chování svých uživatelů.

I po 25 letech je nejrozšířenější aktivitou uživatelů čtení a kontrolování e-mailů, vyplývá z čísel Českého statistického úřadu za rok 2015 (konkrétně se mailům věnuje 93 % uživatelů internetu starších 16 let). "Do schránek našich uživatelů denně přijde až 62 milionů e-mailů. Každý den si lidé na Seznam.cz navíc zaregistrují 12 tisíc nových e-mailových schránek,“ doplňuje produktový manažer seznamáckého e-mailu David Finger.  

Zprávy čte online na 86,2 % internetových uživatelů nad 16 let (pro srovnání  - v roce 2007 to podle ČSÚ bylo jen 45 %). A podle studie Shoptetu a Zboží.cz na 84 % uživatelů hledá na internetu informace o zboží, které chtějí koupit. 

„Téměř dvě třetiny Čechů nakupují přes internet pravidelně a průměrně za rok utratí 7 730 korun. Nejčastějšími kupovanými produkty jsou oblečení (62 %), kosmetika (31 %), elektronika (27 %) či vstupenky na kulturní a sportovní události (37 %),“ popisuje manažer Zboží.cz Milan Šmíd.

A Seznam přidal i informace o tom, v jakém čase lidé jeho služby nejčastěji používají. „Šestá hodina ranní je pozoruhodná, protože si přesně v tuhle dobu vůbec nejvíce lidí čte svůj horoskop a obsah na Proženy.cz. Kolem osmé hodiny pak spousta Čechů hledá praktické informace, jako je firemní pobočka nebo slevové akce supermarketů. Po ránu se také hodně plánují trasy a část lidí si dopřává ranní běh s pomocí Stopaře. S postupem dne se lidé zajímají o dění ve světě, věnují se zábavě a v pozdějších hodinách nakupují,“ vysvětluje analytik internetové návštěvnosti Seznamu Martin Pecka.

A ještě jeden údaj: na reklamu ve vyhledávání podle Seznamu lidé nejčastěji klikají mezi sedmou a osmou hodinou večerní, tedy z domova.

Průměrný den Čecha na službách Seznamu

Služba Seznam.cz

Doba, kdy je na službě nejvíce unikátních uživatelů 

Horoskopy.cz

6:00

Proženy.cz

6:00

Firmy.cz

8:00

Kupi.cz

8:00

Mapy.cz

8:00

Seznam Email

8:00

Domovská stránka

11:00

Seznam Zprávy

14:00

Počasí.cz

16:00

Stream.cz

17:00

TV Program

17:00

Zboží.cz

17:00

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).