Hlavní navigace

ČOI: české zákony PayPal strháváním peněz z neaktivních účtů neporuší

2. 10. 2020

Sdílet

PayPal a QR platby

České zákony PayPal strháváním peněz z neaktivních účtů podle České obchodní inspekce neporušuje, reaguje tak na ve středu oznámenou změnu podle níž společnost začne strhávat poplatek 300 Kč za účty, které uživatel nepoužil více jak rok.

„Pokud je váš účet PayPal neaktivní po dobu alespoň 12 po sobě jdoucích měsíců, můžeme vám účtovat roční poplatek za neaktivitu. „Neaktivní“ v tomto kontextu znamená, že jste se ke svému účtu PayPal nepřihlásili, ani jste jej jinak nepoužili k zaslání, přijetí či výběru peněz. Toto ustanovení a poplatek za neaktivitu se nevztahují na uživatele registrované v Irsku a na osobní účty registrované v Maďarsku,“ uvádí se v nových podmínkách Paypalu. Ty začnou platit od 16. prosince. Tato daň za neaktivitu je v případě České republiky stanovena na 300 korun.

Z pohledu České obchodní inspekce tím americká společnost české zákony neporušuje, podstatné je přitom to, že zákazníci jsou na změny podmínek upozorňováni nyní a mají tedy dost času účet případně bezplatně zrušit. „Uvedená změna vlastně nejvíce připomíná již fungující model mnoha bank, které si účtují poplatky za vedení účtu jen u těch spotřebitelů, kterým na účet například nechodí určitá částka měsíčně. Spotřebitel se tedy může svobodně rozhodnout takovou službu za uvedených podmínek (ne)využívat, případně se ze služby odhlásit,“ prohlásil pro Lidovky.cz mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Zatím není jasné, jak bude společnost postupovat v případě nulového zůstatku na účtu, smluvní podmínky totiž s takovou situací nepočítají.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).