Hlavní navigace

ČOI varuje před portálem Viagogo, prodával předražené i neplatné vstupenky

Sdílet

Karel Wolf 30. 11. 2018
ČOI

Česká obchodní inspekce vydala varování spotřebitelům před portálem Viagogo.com, dopouštěl se totiž nekalých obchodních praktik.

ČOI od začátku roku obdržela 40 stížností na server kvůli navyšování ceny vstupného během objednávky, nemožnosti stornovat transakci, ale dokonce i prodeje neplatných vstupenek. Inspektoři z regionálního inspektorátu pro Královéhradecký a Pardubický kraj proto provedli na serveru kontrolní nákup. Kontrola prokázala použití nekalé obchodní praktiky a inspekce udělila serveru pokutu 60 000 Kč.

„Při kontrolním nákupu vstupenky na Robbieho Williamse v ceně 2681 korun server rovněž započítal rezervační poplatky a DPH, aniž by byl spotřebitel seznámen se skutečnou finální cenou vstupenky. Jedná se o neseznámení spotřebitele s cenou, užití nekalé obchodní praktiky. Navíc také na webových stránkách nejsou pro spotřebitele řádně uvedeny informace o jeho právech ani povinná informace o mimosoudním řešení sporů,” uvádí tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

„Zakoupila jsem si lístky na sportovní utkání Sparta–Slavie, toto utkání společnost Viagogo nabízela v ceně 896,– Kč. Zadala jsem číslo platební karty, objednala tři vstupenky, vygenerovala se pak částka 3 × 896,– Kč + 3 × 90,– Kč dopravné a 3 × 319,– Kč poplatek za jakousi rezervaci. Bohužel už se mi nepodařilo zrušit tento příkaz a platba byla provedena. Okamžitě poté jsem chtěla objednávku zrušit, k mému překvapení mi bylo sděleno, že obdržím částku 3 × 896,– Kč v případě zrušení, že poplatky si ponechají. Neměla jsem jiné možnosti, pouze byla možnost podat inzerát. Bezvýchodné řešení, kde jsem během pár vteřin nechala vydělat společnost 1227,– Kč. Bohužel jsem naletěla, ale tímto bych chtěla na tuto skutečnost upozornit ostatní,“ přibližuje jedna z postižených praktiky prodejce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.