Hlavní navigace

Comprimato dělá pro Hollywood či Netflix. Letos čeká investici v milionech dolarů

22. 3. 2017

Sdílet

Brněnská společnost Comprimato má dobře nakročeno. Po dvou investicích od českých fondů Y Soft Ventures a Credo Ventures letos oznámí první větší kolo. „Tento rok něco oznámíme. Bude to v podstatě série A, předchozí kola byla taková pre-seed a seed,“ uvedl v rozhovoru pro Lupu výkonný ředitel firmy Jiří Matela s tím, že by mělo jít o jednotky milionů dolarů.

Komprimační technologii Comprimato pro JPEG2000 používají velká studia v Hollywoodu, Netflix či třeba Nokia. Na trh se nicméně během pár týdnů chystá první samostatný produkt, který se mimo jiné využije pro datovou kompresi v systémech pro ukládání dat. Brňané tak budou spolupracovat s IT giganty v této oblasti typu Dell EMC či Hewlett Packard Enterprise.

Jiří Matela, Comprimato
Autor: Jan Sedlák

Jiří Matela, Comprimato

Jde o slušný trh. „Video transkóding pro broadcastery se pohybuje někde kolem jedné až jedné a půl miliardy dolarů ročně. Nový produkt je blíže ke storage compression (komprese dat) a tam je to kolem osmi miliard dolarů,“ navazuje Matela. Comprimato by se rádo dostalo na jednotky procent z těchto trhů.

Za účelem růstu společnost zřídila kanceláře v San Francisku. Členem představenstva se pak stal spoluzakladatel Cognitive Security (koupilo Cisco) a dnes „principal engineer“ v Ciscu Martin Rehák. Letos se má rovněž rozšiřovat prozatím dvacetičlenný vývojový tým v Brně. Více o Comprimatu v našem rozhovoru s Jiřím Matelou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).