Hlavní navigace

ČT koupila práva na Desatero hříchů, Přiznání, Kateřinu Velikou nebo film Brexit

21. 10. 2019

Sdílet

Přiznání Autor: ITV

Česká televize nakoupila na mezinárodním televizním veletrhu v Cannes práva ke světovým seriálům, které v českém znění uvede příští rok. Uvede mj. historickou minisérii Kateřina Veliká s oscarovou herečkou Helen Mirrenovou, kriminální seriál Přiznání s Martinem Freemanem, drama Patrick Melrose s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli, třináctou řadu příběhů vyšetřovatele Murdocha nebo seriál Detektiv Endeavour Morse.

Z finské produkce odvysílají Kavčí hory krimi Desatero hříchů. Z Velké Británie putuje do Česka televizní snímek Brexit a nové řady seriálů Durrellovi a Luther. Na obrazovkách se objeví nová řada mafiánské ságy Gomora a dvoudílný dokument o sicilské mafii Cosa Nostra, dále minisérie Atlantic Crossing o norské korunní princezně Martě a americkém prezidentovi Rooseveltovi nebo unikátní dokumentární počin Nikdy nezestárnou oscarového filmaře Petera Jacksona s digitálně restaurovanými a realisticky kolorovanými záběry z první světové války.

Další akvizici uvede už 1. listopadu stanice ČT sport, která do hlavního vysílacího času zařazuje Zpověď Cristiana Ronalda. Rozhovor vedl britský novinář Piers Morgan. Pro sportovní fanoušky je připraven také snímek Borg/McEnroe zachycující kultovní soupeření dvou světoznámých tenistů.

Česká televize rovněž prodala zahraničním stanicím práva k uvedení svých pořadů. „S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkaly seriály Sever, První republika, Rédl nebo nové řady Detektivů od Nejsvětější trojice Vodník a Živé terče. Zaujal i dětský seriál Kriminálka 5. C a koprodukční film Zlatý podraz,“ oznámil obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek. Na americké kabelové televizi se objeví seriály Rapl, Labyrint a Četníci z Luhačovic. Ve Francii bude uvedena už šestá řada Herbáře, polští diváci uvidí snímky Uzly a pomeranče, Ten, kdo tě miloval a Trojí život.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).