Hlavní navigace

ČT musela zastavit natáčení Všechnopárty. Koronavirus ovlivní vysílání i příští rok

19. 3. 2020

Sdílet

Karel Šíp ve Všechnopárty Autor: Česká televize

Oblíbená páteční talk show Karla Šípa Všechnopárty se kvůli koronaviru nemůže natáčet. Předtočené díly vydrží do konce března. V tiskové zprávě to oznámila Česká televize. 

Rozsáhlá preventivní opatření a mimořádná vládní nařízení zastavila také produkci mnoha dalších pořadů. Změny se dotýkají všech oblastí výroby a přerušila se i tvorba seriálů a filmů připravovaných na následující sezónu, což ovlivní podobu vysílacích schémat na podzim a v příštím roce.

Pozastaveno bylo natáčení pořadů Na stopě, Náš venkov, Křesťanský magazín, Sváteční slovo, Uchem Jehly, Šikulové, Draci v hrnci nebo Kabinet Dr. Honzáka. U některých projektů, jakými jsou předávaní oborových cen Czech Grand Design nebo Magnesia Litera, se hledá nový termín. 

Podobná situace je i u tradičního charitativního přenosu České televize Pomozte dětem. Zrušení letošního 65. ročníku dopadlo i na Eurovizi, jejíž semifinále a finále mělo proběhnout v květnu. „Jedná se o čerstvou informaci, proto zatím není jasné, jak soutěž v příštím roce proběhne a v jakém stavu zůstanou národní kola s finalisty,“ dodala Lucie Kapounová, manažerka vývoje ČT.

V programu ale zůstávají již dříve naplánované premiéry. V úterý 31. března ve 20.55 ČT2 uvede dokument Kovy řeší dějiny, který se věnuje složité otázce současného školství – problematice výuky moderních dějin. 

O týden později v úterý 7. dubna v 16.50 hodin na ČT1 odstartuje nová moderní kuchařská show Menu pro Emu. Foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková věnuje velký prostor dobrému jídlu, receptům, zdravému stravování a vývoji malého dítěte.

V pondělí 6. dubna v 17.00 hodin Déčko představí Slovohrátky. Každý díl se zaměří na jinou oblast českého jazyka. Dětské diváky nečekají žádné složité teorie, ale zábavné hádanky, doplňovačky, jazykolamy, vtipy a kvízy. Moderátorka Anička bude dětem starší kamarádkou a ukáže jim, že se slovy si lze hrát kdykoli a kdekoliv.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).