Hlavní navigace

ČT představila nové zpravodaje na Slovensku a v Polsku

Sdílet

Filip Rožánek 20. 3. 2019
Petr Obrovský a Lukáš Mathé Autor: Repro ČT24

Česká televize obmění své zahraniční zpravodaje v Bratislavě a ve Varšavě. Ze Slovenska se bude od dubna hlásit Petr Obrovský. Dosavadní reportér Lukáš Mathé se přesune do Polska.

Petr Obrovský je absolventem mediálních studií na Fakultě sociálních věd v Praze. V České televizi pracuje sedm let, začínal jako redaktor na webu, pak posílil tým pořadu Newsroom ČT24. „Nabídka mě velmi překvapila, poctila, potěšila. Nikdy jsem nesměřoval k tomu stát se zahraničním zpravodajem,“ řekl Obrovský svým bývalým kolegům.

V posledních letech je známý jako moderátor zpráv a reportér ČT24. První vstup ze Slovenska si vyzkoušel už 16. března při referování o tamních prezidentských volbách.

Lukáš Mathé byl na bratislavském postu od roku 2016. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, konkrétně hispanistiku, italianistiku a komparatistiku.

Česká televize má celkem 11 zahraničních zpravodajů. Její reportéři se hlásí ze stálých postů v Berlíně, Bratislavě, Bruselu, Hong Kongu, Londýně, Moskvě, Paříži, Tel Avivu, Varšavě a Washingtonu. Nejnovějším stanovištěm je Istanbul, kam letos v lednu nastoupil Václav Černohorský.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.