Hlavní navigace

ČT skončila s pořadem @online, jiný speciální pořad o internetu neplánuje

3. 4. 2018

Sdílet

ČT 24 - online - pořad

Česká televize na konci března zrušila zpravodajsko-publicistický pořad @online, který se věnoval technologiím a internetu. Naposledy se vysílal v premiéře 24. března. Veřejnoprávní televize tak momentálně nemá žádný samostatný pořad, který by se internetu soustavně věnoval.

Podle mluvčí televize Karolíny Blinkové @online ve vysílání ČT24 od dubna nahrazuje „zpravodajská živě vysílaná a moderovaná hodina nazvaná Regiony ČT24, která může reagovat na aktuální dění a koresponduje s proudovým vysíláním ČT24“.

Televize se podle ní bude tématům spojeným s internetem dále věnovat: „IT, Internetu a technologiím se bude ČT24 i nadále průběžně věnovat a bude součástí regionální hodiny, stejně jako je součástí agendy Newsroomu a pravidelně se objevuje i v jiných formátech (např. v Událostech).“

ČT24 pořad vysílala od října 2013. Za pět let nabídl celkem 183 premiérových vydání. „Pořad častěji sledovali muži, nadprůměrně pak hlavně vysokoškolsky vzdělaní. Nejsledovanější díl byl odvysílán letos 27 ledna, kdy byla průměrná sledovanost 197 tisíc diváků starších 15 let při share 9,38 %,“ doplnila Blinková.

Žádný speciální pořad o technologiích a internetu podle ní Česká televize momentálně nechystá.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).