Hlavní navigace

ČT24 nabídne zvukové podcasty pořadů Hyde Park Civilizace a Vědecké Interview

Sdílet

Jan Brychta 5. 4. 2018

Souhrn pořadů věnovaných vědeckým tématům si mohou zájemci poslechnout každé pondělí po odvysílání Hyde Parku Civilizace nebo Vědeckého Interview. Podcasty jsou součástí článků na webu ČT24, věnovaných aktuálním tématům z Hyde Park Civilizace.

V dohledné době bychom rádi mezi podcasty přidali i další pořady ČT24, nejen z oblasti vědy, ale také publicistiky, plánuje šéfeditor webu ČT24 Aleš Měřička. Primárně by se mělo jednat o diskusní pořady, jako je Fokus Václava Moravce.

Uvedené pořady jsou dostupné také na platformě SoundCloud, která je třídí do jednotlivých playlistů a jsou k dispozici i v originálním znění. Ve zvukovém archivu máme všechny díly Hyde Parku Civilizace, které vznikly – je jich více než 200. Můžete si poslechnout rozhovory s takovými osobnostmi jako dalajláma, horolezec Reinhold Messner nebo bioložka Jane Goodallová. Navíc jsou pro vás připravené i rozhovory v originále, všech šedesát dílů se zahraničními osobnostmi si jako podcast můžete pustit v původní jazykové verzi, dodává moderátor Hyde Parku Daniel Stach.

Pro majitele telefonů Apple nebo jiných zařízení se systémem iOS je obsah k dispozici také přes platformu iTunes. Diváci mohou poslouchat i sportovní podcasty, například Fotbal fokus podcast nebo Hokej fokus podcast. Typicky se podcasty pohybují délkou mezi 30 a 60 minutami – delší formát je podle některých studií ideální právě proto, že posluchači při poslouchání podcastů většinou sportují, řídí nebo vykonávají jinou, dlouhodobější činnost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.