Hlavní navigace

ČT24 zkouší na internetu zprávy v komiksové podobě

Sdílet

Filip Rožánek 20. 5. 2019
Komiksové zpracování reportáže o Černobylu Autor: Česká televize

Redakce zpravodajství České televize začala nabízet vybrané reportáže také v podobě komiksů. Momentálně je obrazových příběhů třicet a počínaje dneškem se jejich řady ještě rozšíří – každý den bude uveřejněn jeden nový. 

„Zvolený formát si klade za cíl přilákat především mladší generaci,“ informovala mluvčí televize Karolína Blinková. Komiksy jsou dostupné na webu ČT24 a na adrese www.komiksy24.cz.

„V týmu, který na projektu pracuje, jsou i naši nejmladší kolegové – mileniálové, kteří přinášejí na věc jiný pohled. Jejich hlasu v debatách o komiksech dokonce dávám větší váhu,“ uvedl šéfredaktor on-line zpravodajství Karel Tinl


Autor: Česká televize

Jednotlivé komiksy vznikají z reportáží odvysílaných například v pořadech Události nebo Horizont ČT24. K jejich výrobě využívá redakce aplikace, jež fotkám z videí dodají komiksový vzhled a které z takto získaných obrázků vytvoří samotný komiks. 

Výroba jednoho dílu trvá několik hodin, na projektu se zejména ve volném čase podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky. "S výjimkou týmu, jenž se tématu věnuje pravidelně, oceňuji i přínos a podporu vědecké redakce ČT24, kterou často a rád využívám jako inkubátor nápadů,"doplňuje Tinl. 

Přípravy na spuštění projektu trvaly přibližně čtvrt roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.