Hlavní navigace

ČTÚ zjistil na Jesenicku přeshraniční rušení příjmu DVB-T2

21. 1. 2021

Sdílet

Anténa, signál, TV příjem Autor: MCLT, Pexels.com, podle licence: Public domain

Ačkoliv hlavní příčinou rušení televizního příjmu zůstávají závady na přijímačích, občas se potvrdí i jiný důvod nekvalitního signálu. V prosinci Český telekomunikační úřad ukončil 182 případů rušení televizního příjmu. Výsledkem byla ve 103 případech závada zařízení diváka, v 17 případech se jednalo o vliv zastínění či odrazů, případně o příjem v nepokryté oblasti. Ve 38 případech rušení ustalo, nebo mělo sporadický výskyt. 

V pouhých pěti případech bylo potvrzeno rušení, přičemž ve třech lokalitách byl zjištěn přetrvávající zdroj rušení DVB-T2 s původem za hranicemi České republiky. Konkrétně se jedná o tři obce na Jesenicku: Supíkovice, Mikulovice a Zlaté Hory. Právě z několika obcí na Jesenicku dorazilo jen za prosinec 63 podnětů, nejvíce v druhé polovině prosince, většinou to ale byly jen přechodné výskyty rušení. 

Ve dvou lokalitách se jako problematická ukázala základnová stanice LTE. Úřad také pro úplnost dodává, že u čtyřech stížností vůbec nešlo o potíže se signálem, ale spíše o špatnou obsluhu přístroje. Shodně ve čtyřech případech byly závady přijímacího zařízení televizních diváků naopak zdrojem rušení mobilních sítí.

Patnáct hlášení stornovali stěžovatelé ještě během úředního zkoumání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2021 12:56

    Martin P.

    Zajímavé je i vlivu sněhu sněhové oblačnosti. Kdy najednou v STA vypadnou celý multiplex a naskocili "komplet" Slovesko.... za 72hodin bez přelaďování vše zpět.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).