Hlavní navigace

Čtvrtá sezóna geniálního Black Mirror bude na Netflixu od 29. prosince

6. 12. 2017

Sdílet

Netflix potvrdil, že všechny díly očekávané čtvrté sezóny seriálu Black Mirror vypustí 29. prosince letošního roku. Dílů bude celkem šest: Crocodile, Arkangel, Hang the DJ, USS Callister, Metalhead a Black Museum. Ke všem už vyšly samostatné trailery (v odkazech).

Každý díl Black Mirror funguje samostatně a nenavazuje na děj dílů ostatních. V uzavřených příbězích se vždy řeší technologie a jejich potenciální negativní dopady na společnost. Seriál popisuje dystopickou blízkou budoucnost. Dlouhodobě sbírá vysoká hodnocení, ocenění a je už dnes považován za kultovní.

Některá zahraniční média už měla možnost čtvrtou sezónu Black Mirror vidět. Recenze jsou veskrze pozitivní.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 12. 2017 11:15

  XIII (neregistrovaný)

  "Již dnes je považován za kultovní" je blbina. "Kultovní" znamená, že je to nepropagovaný a médii ignorovaný propadák (nebo dávno zapomenutý hit), který si přesto nějakým záhadným způsobem drží relativně malou, leč fanaticky zanícenou skupinu fanoušků.

  Například původní Star Trek byl ve své době kultovní. Firefly je kultovní. Lexx je kultovní. Rocky Horror Picture Show je kultovní. Planeta Krull je kultovní. Naproti tomu Hra o trůny, Černé zrcadlo nebo Hvězdné války kultovní nejsou. Když se o něčem píše pomalu i v časopisech pro hospodyňky, těžko to může být kult, protože kult je z definice opakem mainstreamu.

  Černé zrcadlo by bývalo bylo kultovní, pokud by skončilo prvními šesti díly. Tedy v té fázi, kdy o něm většina dnešních diváků ještě ani neslyšela. ;)

 • 7. 12. 2017 12:20

  thr

  Souhlasím tak napůl... Opomíjíte totiž ještě jeden znak "kultovnosti", kterým je udržení si popularity, včetně až fanatické zanícenosti některých fanoušků i dlouho po uvedení, když po tom už mainstream média víceméně ani neštěknou.
  A v tomto ohledu třeba Starwars kultovní jsou - po první trojici byla pauza 16let, ale žilo to pořád víc než dost. Koneckonců i po nově dotočených třech dílech byla mezera 10let...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).