Hlavní navigace

ČVUT zve na den otevřených dveří. Ukáže software na detekci tváře či rozšířenou realitu

6. 11. 2018

Sdílet

Den otevřených dveří ČVUT

Pražská elektrotechnická fakulta připravila na pátek 9. listopadu tradiční Den otevřených dveří, který proběhne jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí. Kromě prezentace studijních možností budou moci zájemci navštívit i přímá pracoviště, jako jsou laboratoř leteckých systémů, měřicí techniky, kybernetiky, biomedicínského inženýrství, elektrických obvodů, akustiky, energetiky, elektrických strojů, mikroprocesorových aplikací a mnoho dalších. 

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet software na detekci obličeje, navštívit audiovizuální studio s klíčovací plochou nebo se seznámit s projektem studentské elektroformule.

Institut intermédií, který funguje jako společné pracoviště Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a Akademie múzických umění, představí zařízení CAVE pro virtuální realitu a vizualizaci ve 3D, dále Vicon a Kinect pro snímání pohybu, v prostoru SAGE budou promítána videa z projektů institutu. Na místě si budou moci zájemci vyzkoušet i Van de Graaffův generátor.

Jako novinku si organizátoři akce na pracovišti v Dejvicích připravili krátkou hru, která využívá rozšířené reality. Studenti tak mohou sbírat indicie v jednotlivých laboratořích a po vyluštění jednoduché šifry si budou moci odnést zajímavé dárky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).