Hlavní navigace

CZ.NIC nabízí veřejným institucím bezplatné zapůjčení routeru Turris Omnia

18. 6. 2019

Sdílet

Turris Omnia Autor: CZ.NIC

Orgány státní správy, městské a obecní úřady, všechny typy škol, zastupitelské úřady ČR v zahraničí, knihovny, nemocnice a další orgány veřejné moci si mohou až do konce roku požádat o bezplatné zapůjčení routeru Turris Omnia. O projektu placeném z programu ministerstva vnitra informovalo sdružení CZ.NIC.

Router má instituce ochránit před případnými kybernetickými útoky. Zařízení přitom automaticky aktualizuje svůj firmware. Turris Omnia také odesílá provozní data, která slouží k odhalování a prevenci útoků. Jejich analýzu bude provádět Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), který je odborným gestorem projektu.

CZ.NIC má pro instituce připraveno přes 800 routerů. „S vybranými zájemci bude uzavřena smlouva o výpůjčce na dobu trvání projektu, přičemž po jeho skončení bude router převeden do jejich správy,“ doplňuje sdružení.

Podívejte se, jak router Turris Omnia vypadá:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).