Hlavní navigace

CZ.NIC rozjel spolupráci s brazilským NIC.br, zrychlí se domény v Jižní Americe a EU

4. 3. 2019

Sdílet

CZ.NIC - logo

Správce české národní internetové domény CZ.NIC dnes rozjel spolupráci s brazilským národním registrem NIC.br. Rozšiřuje se tak působnost v Jižní Americe, kde už CZ.NIC provozuje DNS servery v Chile. Argentina a Kostarika zase používají pro správou domén (.AR a .CR) český systém FRED. CZ.NIC do své DNS infrastruktury přidává už devátou lokalitu, v niž provozuje svůj DNS anycast.

Uzavřená dohoda s Brazílií podle CZ.NIC „umožní reciproční provozování DNS serverů, které zvýší bezpečnost DNS provozu a zrychlí zpracování DNS dotazů na obou stranách oceánu. Pro sdružení CZ.NIC znamená tento projekt rozšíření počtu zahraničních lokalit, odkud je odbavován DNS provoz .CZ domény, a také další krok v upgradu vlastní DNS infrastruktury.“

„Tyto nové uzly připojené do NIX.CZ v Praze zlepší uživatelské zkušenosti s doménou .BR v Evropě a servery CZ.NIC v IX.BR São Paulu umožní přístup k největšímu internetovému připojovacímu bodu v Jižní Americe,“ pochvaluje si zase technický ředitel NIC.br Frederico Neves.

DNS servery NIC.br jsou v rámci NIX.CZ připojeny pomocí tři 10Gb portů, což má zlepšit také odezvy domén .BR v rámci celé Evropy. Stejně tak se má zrychlit doména .CZ v Jižní Americe. V Brazílii se rozeběhne 10Gb DNS stack postavený na pěti serverech, což je „set-up“, který CZ.NIC v zahraničí používá od roku 2017.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).