Hlavní navigace

CZ.NIC vydává obsáhlou knihu CyberSecurity, k dispozici je zdarma

18. 1. 2019

Sdílet

CyberSecurity

V rámci Edice CZ.NIC vychází jubilejní dvacátá kniha, která navazuje na dva roky starý titul CyberCrime a nese název CyberSecurity. Má více než 500 stránek a v elektronické podobě (PDF, EPUB, MOBI) je k dispozici zdarma. Tištěné vydání bude u knihkupců k dostání za 499 korun.

„Kniha CyberSecurity se primárně věnuje problematice kybernetické bezpečnosti. Prezentovány jsou základní principy, které by každá osoba, která využívá informační a komunikační technologie, měla respektovat a případně si je měla modifikovat v závislosti na činnosti či účelu, za kterým tyto technologie využívá. Zároveň však kniha obsahuje i dílčí výklad některých právních norem, které s problematikou kybernetické bezpečnosti bezprostředně souvisejí. Relativně samostatnou část knihy představuje komentář k zákonu č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti),“ zní anotace publikace.

Autory knihy jsou Jan Kolouch (CESNET), Andrea Kropáčová (vedoucí CESNET-CERTS), Pavel Bašta a Martin Kunc (CZ.NIC).

Autoři a další lidé z týmu CSIRT.CZ budou vzhledem k rychlému vývoji kybernetické bezpečnosti publikovat doplňkové informace a novinky na webu kyberbezpecnost.csirt.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).