Hlavní navigace

CZ.NIC zdarma vydává knihu On-line ZOO, učí děti bezpečnosti na internetu

Jan Sedlák

V rámci Edice CZ.NIC vychází nová kniha pojmenovaná On-line ZOO. Je určená pro děti předškolního a mladšího školního věku a nejenom pedagogům, kteří s těmito dětmi „pracují“. CZ.NIC knihu vydává v překladu z rakouského originálu v rámci projektu Safer Internet, který je podporovaný Evropskou unií.

„V rámci projektu Safer Internet se zaměřujeme na osvětu v oblasti kybernetické bezpečnosti. Domníváme se, že čím dříve se děti seznámí s jejími základy, tím lépe. Zatímco pro náctileté je nabídka vzdělávacích materiálů poměrně široká, pro menší děti tyto zdroje zoufale chybí. Kniha On-line ZOO je tak dobrým pomocníkem pro ty, kteří chtějí děti připravit na možná rizika nenásilnou formou a nabádat je tak k opatrnosti již od útlého věku,“ míní Jiří Průša z CZ.NIC.

Autory knihy jsou Daniela Drobna a Achmed Abdel-Salam. Titul děti učí o oblastech, jako je kyberšikana nebo závislost na mobilu. Kniha On-line ZOO je k dispozici zdarma jako e-book (PDF). Využívá licenci CC BY-NC-ND 4.0.

Správce české národní domény také na Safer Internet najal Martina Kožíška. Ten pracoval v Seznamu a má za sebou aktivity jako Seznam se bezpečně nebo Bezpečnýinternet.cz.

Našli jste v článku chybu?