Hlavní navigace

CZC.cz se propadlo do ztráty, tržby rostly a poprvé přesáhly čtyři miliardy

9. 10. 2019

Sdílet

Jitka Dvořáková - CZC.cz

Internetový obchod CZC.cz se ve finančním roce 2018, který skončil letošním březnem, propadl do ztráty. Zveřejněná účetní závěrka ukazuje, že činila 35,837 milionu korun oproti mírnému zisku v loňském roce. Provozní ztráta dosáhla na 26,4 milionu korun.

CZC tuto skutečnost přikládá tomu, že se obchod zapojil do transformačních projektů v rámci skupiny Mall Group, kam spadá. „Přínos z transformačních projektů se očekává v následujících letech,“ uvádí e-shop.

Celkové investice do dlouhodobého majetku činily 40 milionů korun, přičemž největší část šla do rozvoje webové platformy, vybavení nových poboček a zabezpečení v logistickém centru.

„Hrdé dvojce“ se podařilo meziročně navýšit tržby o deset procent, dosáhly na 4,05 miliardy korun. Nejvíce rostly hry, příslušenství a televize (dvouciferné tempo). Růst 13 procent zaznamenala oblast IT.

Obchod také posílil vlastní kapitál o 44,3 milionu korun formou poskytnutého příplatku jediného společníka E-commerce Holding mimo základní kapitál. Více o CZC v našem rozhovoru s Jitkou Dvořákovou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).