Hlavní navigace

Czech News Center kupuje Mimibazar.cz, chce posílit neinzertní příjmy

Sdílet

David Slížek

Inzertní a komunitní server orientovaný na matky a rodiny s dětmi po třinácti letech existence mění majitele. Mimibazar za nezveřejněnou částku kupuje Czech News Center (CNC), vydavatel Blesku, Sportu, Reflexu a dalších offline i online titulů. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

„V Mimibazaru vidíme velký potenciál pro další online rozvoj, důležité jsou pro nás zejména neinzertní příjmy,“ komentuje akvizici ředitel online divize CNC Matěj Hušek. Podle šéfky vydavatelství Libuše Šmuclerové server navazuje na další online projekty CNC, jako jsou Maminka.cz, Ženy.cz nebo Bleskprozeny.cz.

Podle informací Lupy CNC koupilo 100% podíl ve firmě Affectio s.r.o., která server provozuje. Cenu transakce CNC nezveřejnilo. V internetovém obchodním rejstříku je jako jediný majitel stále uveden zakladatel serveru Bohdan Škoda, podle registru CZ.NIC je na něj stále vedena i doména mimibazar.cz.

Společnost Affectio podle údajů z rejstříku v loňském roce skončila své hospodaření se ztrátou 5,5 milionu Kč. O rok dříve byla 1,3 milionu v zisku. 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?