Hlavní navigace

Czech News Center kupuje Mimibazar.cz, chce posílit neinzertní příjmy

19. 6. 2017

Sdílet

Inzertní a komunitní server orientovaný na matky a rodiny s dětmi po třinácti letech existence mění majitele. Mimibazar za nezveřejněnou částku kupuje Czech News Center (CNC), vydavatel Blesku, Sportu, Reflexu a dalších offline i online titulů. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

„V Mimibazaru vidíme velký potenciál pro další online rozvoj, důležité jsou pro nás zejména neinzertní příjmy,“ komentuje akvizici ředitel online divize CNC Matěj Hušek. Podle šéfky vydavatelství Libuše Šmuclerové server navazuje na další online projekty CNC, jako jsou Maminka.cz, Ženy.cz nebo Bleskprozeny.cz.

Podle informací Lupy CNC koupilo 100% podíl ve firmě Affectio s.r.o., která server provozuje. Cenu transakce CNC nezveřejnilo. V internetovém obchodním rejstříku je jako jediný majitel stále uveden zakladatel serveru Bohdan Škoda, podle registru CZ.NIC je na něj stále vedena i doména mimibazar.cz.

Společnost Affectio podle údajů z rejstříku v loňském roce skončila své hospodaření se ztrátou 5,5 milionu Kč. O rok dříve byla 1,3 milionu v zisku. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2017 14:49

  Martin P.

  Ano mimibazaz jeden z největších českých Internetových bizárů, proti kterým už i "odlehčený" obsah Blesku a spol. může být až látkou pro "vysoké školy".

  Studnicí pro psychoplogii, poloitologii to může být velkou. Ale jak ty "bydlenky" chtějí monetizovat, to bude chtít véélkou fantasiji. Ale nebankovní půjčky tam zajisté zabodují.

 • 19. 6. 2017 20:57

  Mr. McFly

  Já se ani Bohdanovi nedivím, že přehodnotil své stanovisko (pamatuju si, že jsem s ním četl rozhovor, že MMB neprodá) a nakonec tu sračku přeci prodal...

 • 22. 6. 2017 13:25

  jirka (neregistrovaný)

  Řekl bych, že by to klidně mohlo být i obráceně - "Czech News Center" by mohl být klidně zařazen pod Mimibazar. Neznalí problematiky by se rychleji zorientovali. Vidím tam skutečně nebývale velký průnik hodnoty obsahu. Takové "mňága a žďorp" (kdo dosud neznal význam, teď ho snáze pochopí).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).