Hlavní navigace

Czechflix znovu na scéně? Brzy se budeme muset rozhodnout, říká ředitel Primy

Sdílet

Filip Rožánek 25. 8. 2021
YouTube, video na internetu Autor: FreeStocks.org

Plán na společnou aplikaci českých televizních stanic, v níž by uživatelé vyhledávali jejich pořady a videa, ještě není úplně odepsaný. „Brzy se budeme muset rozhodnout, jestli půjdeme do společného projektu, nebo spustíme svůj vlastní. Paralelně ale musíme pracovat na obou scénářích,“ řekl v rozhovoru pro server MediaGuru generální ředitel TV Prima Marek Singer.

„Ukazuje se, že covid akceleroval zvyky lidí a jejich připravenost zaplatit za profesionální český videoobsah. Když je poptávka, tak proč neudělat nabídku. Bavíme se o společné videonabídce českých provozovatelů, tedy o možnosti uvedení jakéhosi Czechflixu, a uvidíme, kam tyto diskuse dospějí,“ vysvětlil. „Zcela určitě však budeme muset minimálně přepracovat svou stávající videoslužbu na iPrima.cz tak, aby reflektovala to, co diváci očekávají. Zatím jdeme cestou vytěžování jednotlivých titulů,“ dodal.

O projektu přezdívaném „Czechflix“ se mluví už delší dobu, měly se na něm podílet Česká televize, Prima a Nova. Jeho záměrem je, aby diváci kromě globálních služeb typu Netflix a Disney+ měli také jednoduchý přístup k národnímu obsahu. O společné videotéce jednaly televize už loni, tehdy se ale čekalo, až Novu převezme nový majitel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.