Hlavní navigace

CzechInvest láká startupy na konference v Hongkongu a Londýně. Zaplatí část nákladů

27. 2. 2018

Sdílet

Startupy - CzechInvest - CzechDemo Autor: CzechInvest

Je tady další výzva pro mladé a začínající firmy, které by se chtěly prezentovat na velkých zahraničních akcích. Státní agentura CzechInvest vyhlásila další kolo projektu CzechDemo, ve kterém vybraným startupům zaplatí část nákladů.

Ve hře jsou aktuálně konference RISE Hong Kong (9.–12. července) a unbound London (18.–19. července). CzechInvest startupům zaplatí polovinu cestovného a 75 % nákladů na vstup a pronájem prostor na těchto akcích. Zdarma jim také přeloží materiály a poskytne jim až 10 hodin individuálního mentoringu, uvádí agentura v tiskové zprávě.

„Do Hongkongu se v červenci sjedou zástupci nejvýznamnějších světových společností a zajímavých startupů, aby se podělili o své příběhy a zkušenosti. Pro české účastníky zde chystáme i doprovodný program v podobě účasti na akcích, kde se mohou potkat s potenciálními zákazníky i investory,“ láká do Hongkongu ředitelka odboru startupů CzechInvestu Markéta Havlová.

„Centrum startupů ve východním Londýně Silicon Roundabout je právem porovnáváno s kalifornským Silicon Valley. Od roku 2011 je místní scéna aktivně podporována britskou vládou, která se snaží vytvořit ve východním Londýně koncept digitálního města a přilákat sem velké hráče z USA typu Google, ale i mladé inovativní firmy,“ líčí pro změnu výhody Londýna Lucie Polášková, která má v CzechInvestu na starosti Velkou Británii a Irsko.

Zájemci mohou posílat přihlášky do 4. dubna. Detaily najdou na webu programu CzechDemo.

Kromě těchto dvou destinací letos chce CzechInvest vyvézt české startupy také do Tokia, New Yorku, San Francisca, Lisabonu a Berlína.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).