Hlavní navigace

CzechInvest spustil vlastní nalévárnu byznys dovedností pro startupy

16. 3. 2017

Sdílet

„Napřed je trénink, pak teprv…,“ Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Čeština zná plno příměrů, které tvrdí, že pořádná příprava se vyplatí. Program CzechStarter agentury CzechInvest chce nalít do mladých podnikatelů rady do byznysového života. 

Sedmiměsíční trénink bude navíc možné zakončit dvoutýdenním pobytem v Silicon Valley, kde pro ně startupový tým CzechInvestu připravil kanceláře, další mentoring a workshopy a setkávání s potenciálními partnery na networkingových akcích. 

„CzechStarter navazuje na program CzechEkoSystem, který pomohl více než stovce českých firem s nastartováním jejich byznysu. Vybrané startupy získají know-how od zkušených podnikatelů,“ komentuje novinku šéf agentury Karel Kučera.

V programu CzechStarter je pro podpořené společnosti připraveno 13,1 milionu korun. Každá z nich může dosáhnout na podporu v hodnotě překračující 500 tisíc korun. V základní fázi bude program krýt vybrané náklady společností z 85 procent. Související náklady jejich pobytu v Silicon Valley pokryje z 75 až 100 procent. Celkem může CzechStarter podpořit až 25 startupů.

CzechInvest chce nový program promovat na sérii akcí Start-up Show, které ve vybraných regionech České republiky pořádá od března do dubna. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).