Hlavní navigace

Dálkové ovladače televizorů Samsung budou mít od letoška solární dobíjení

7. 1. 2021

Sdílet

Solárně dobíjený ovladač televizorů Samsung Autor: Samsung

Společnost Samsung představila letošní produktové novinky v oblasti televizních přijímačů. Při té příležitosti odhalila také nové dálkové ovládání, které bude dodávat k novým televizorům. Ovladač, který váží pouhých 31 gramů, lze díky solárním článkům dobíjet venkovním i interiérovým světlem, popřípadě je k dispozici také USB-C. 

„Jde o první inovaci tohoto druhu, která umožní během sedmi let ušetřit až 99 milionů AAA baterií,“ odhaduje Samsung. „Při vývoji dálkového ovladače jsme upravili výrobní proces tak, aby se daly použít plasty z recyklovaných lahví, takže ovladač obsahuje 24 % recyklovaného materiálu,“ dodává firma. Životnost baterie je asi sedm let, což je průměrná doba obměny televizorů v domácnostech.

Na krabicích od televizorů se také objeví QR kódy, které po sejmutí mobilem dovedou zákazníka na webové stránky s různými tipy, jak by se dala krabice ještě upotřebit v domácnosti anebo předělat na něco zajímavého – například na poličku nebo domeček pro domácího mazlíčka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).