Hlavní navigace

Daně platí malé, ale školí zdarma. Google spouští web GrowWithGoogle.cz

Sdílet

Jan Sedlák 21. 11. 2018
Grow with Google

Google v rámci „soft power“ už nějakou dobu v Česku pořádá různé školící programy. Ty nyní začal sjednocovat pod jedním webem na doméně GrowWithGoogle.cz (nebo také grow.google). Slouží jako rozcestník na bezplatné kurzy, školení nebo nástroje. A také jako podpora samotných produktů Googlu.

Google na webu zahrnuje programy jako Digitální Garáž, Google for Startups, Akademie pro autory YouTube, Google Arts & Culture nebo Google pro neziskové organizace.

Společnost uvádí, že v Česku programy Grow with Google v Česku prošlo přes 55 tisíc lidí. Firma tím prý přispěla „k růstu evropské ekonomiky“.

Google každopádně podle účetní uzávěrky za rok 2017 v Česku zaplatil na daních něco přes osm milionů korun. Většina peněz z Česka „teče“ přes centrálu v Irsku. Odhaduje se, že Google v Česku ročně vygeneruje řádově miliardy korun.

Za celou Evropu Google uvádí, že i díky programu Grow with Google přes 220 tisíc Evropanů našlo práci nebo rozjeli firmu a přes 550 tisíc zdejších firem zaznamenalo růst tržeb a zvyšování počtu zákazníků. Jde o analýzu, kterou pro Google zpracovává Ipsos.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 11. 2018 8:25

  Kuko (neregistrovaný) ---.static.vlasimnet.net

  To mělo být popíchnutí Googlu aby platil daně, nebo PR Googlu, že vlastně nemusí?

 • 22. 11. 2018 7:29

  Marosz (neregistrovaný) 89.233.183.---

  Píšeme školicí nikoli školící programy.
  Kropicí vůz kropící ulici.