Hlavní navigace

Data ČD dodá O2 s T-Mobile, na čtyři roky budou stát 280 milionů

Sdílet

Karel Wolf 10. 1. 2020
České dráhy - vlak Autor: Depositphotos

Mobilní data poskytnou v nadcházející čtyřech letech Českým drahám operátoři O2 a T-Mobile, vyplývá to z rámcových smluv pro O2 a T-Mobile a dalších dokumentů  zveřejněných na profilu zadavatele zakázky na serveru Tenderarena.cz.

Oba operátoři dohromady ročně drahám dodají zhruba 6 000 000 GB dat, České dráhy za ně za první čtyři roky zaplatí celkem 280 milionů korun, samotné smlouvy jsou ale uzavřeny na dobu neurčitou. Byznys si operátoři rozdělí následovně: T-Mobile vykryje připojení zejména na dálkových spojích, pro které by měl dodat 969 SIM karet, O2 připojí všechny vlaky s Wi-fi připojením, poskytně pro ně celkem 1509 SIM karet.

Státní dopravce se musel k soutěži uchýlit poté, co O2 vypovědělo ČD-Telematice (dceřiné firmě Českých drah) smlouvu na neomezený odběr dat, za ten dráhy doposud platily 15 milionů korun ročně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 1. 2020 10:30

    Ondřej Caletka

    Mně také. A také 200 GB dat na SIM kartu a měsíc. Úplně levné to tedy není, ale běžná nabídka pro spotřebitele také ne.

    V každém případě si myslím, že je škoda, že data poskytuje zrovna dvojice operátorů, kteří z velké části sdílí infrastrukturu. Určitě by bylo lepší, kdyby třeba vlaky vyšší kvality používaly zároveň SIM karty od různých operátorů, kteří spolu nesdílejí základnové stanice.