Hlavní navigace

Datacentrum DataSpring se stává součástí AutoContu, z něj přichází i nový šéf

8. 1. 2019

Sdílet

DataSpring Autor: Jan Sedlák

Společnost DataSpring, která provozuje datové centrum v Lužici u Hodonína a společně s Foxconnem skrze SafeDX také datacentrum vedle sídla Sazky v Praze, se nově stává součástí struktur AutoContu. Fungovat bude jako divize Enterprise Cloud Provider (ECP).

DataSpring společně s tím získává nového výkonného ředitele, kterým se stal Marek Chmiel. Ten od roku 2002 působil právě v AutoContu, kde v posledních letech měl na starost cloudové a outsourcingové projekty.

DataSpring má nadále zůstat samostatným právním subjektem, začlenění do EBS části skupiny AutoCont má ale ještě více propojit spolupráci. AutoCont i DataSpring mají stejného majitele, kterým je investiční skupina KKCG. Ta v AutoContu koupila 70procentní podíl v roce 2017.

„Naším plánem, který je plně v souladu se strategií vlastníka, skupiny KKCG, je vybudovat z DataSpringu silného regionálního poskytovatele cloudových služeb s působností na českém a slovenském trhu. V budoucnosti chceme expandovat i na další trhy ve střední a východní Evropě,“ uvádí k propojení Chmiel. Hlavní cílení má být na hybridní cloud.

DataSpring ze svého datacentra nabízí několik cloudových služeb. SafeDX pak přidává další, jako je zejména jeden z největších OpenStack clusterů v regionu. Také AutoCont historicky nabízí cloudové služby. Vedle implementace cloudu od Microsoftu provozuje vlastní AC Cloud, který rovněž běží na Microsoftu.

DataSpring poslední účetní uzávěrku zveřejnil za rok 2016 a není tedy jasné, na jaká čísla dosahuje v posledních letech. Tehdy se dosáhlo obratu 156 milionů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 1. 2019 19:21

    Zima (neregistrovaný)

    Správně má být. ....v Lužicích u Hodonína.....

    Z.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).