Hlavní navigace

Daytrip má investici. 16 milionů korun od tandemu J&T a Select Ventures

Sdílet

Jan Beránek 6. 6. 2017

Cestovatelský startup zkouší prorazit tím, že turistům zprostředkovává řidiče na soukromé vyjížďky se zasvěceným komentářem místních obyvatel. Dnes už pro Daytrip jezdí víc než stovka registrovaných řidičů v třinácti evropských zemích. 

„Loni jsme za celý rok realizovali kolem 3000 jízd a svezli zhruba 10 tisíc lidí. Pro letošní rok máme plány na realizaci až 15 tisíc jízd s odpovídajícím počtem pasažérů,“ vysvětluje zakladatel firmy Tomáš Turek pro server časopisu Forbes

Na další rozvoj firmy teď přispěly dva tuzemské fondy, J&T Ventures a Select Ventures Jaroslava Trojana.

„Zakladatele Daytripu jsme poznali v soutěži Vodafone Nápad roku, již v počátku nás zaujal zkušený mezinárodní tým a zajímavá služba pro cestovatele. V následujících měsících nás k investici přesvědčily jak rostoucí prodejní výsledky, tak expanze na další evropské trhy,“ tvrdí šéf J&T Ventures Adam KočíkPro J&T to není jediná informace, kterou během poslední doby uzavřela. Na webových stránkách jim v portfoliu přibyly totiž třeba Neuron Soundware nebo DaVinci Travel System. 

Investice formou konvertibilní půjčky má Daytripu vydržet přibližně na rok a půl a pak by mělo podle Turka přijít další kolo investování. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.