Hlavní navigace

Delicious už nebude ukládat záložky, služba má nového majitele

5. 6. 2017

Sdílet

Služba Delicious patří k internetovým klasikám, které postupem času ztrácely na významu, ale stále se držely. Služba na ukládání záložek teď ovšem zřejmě míří do internetového muzea. 

Od 15. června přejde do režimu „jen ke čtení“ a nebude už na ní možné ukládat nové záložky, oznámil nový majitel, provozovatel služby Pinboard Maciej Cegłowski.

Sanfranciský vývojář na blogu ubezpečuje, že uložená data ani po tomto datu nikam nezmizí a uživatelé budou moci své záložky exportovat na jiné služby. Své účty mohou přemigrovat také na Pinboard. Ten vznikl v roce 2009 jako alternativa k redesignovanému Delicious. Služba tehdy patřila portálu Yahoo, majitele ovšem poté změnila ještě několikrát.

„Co se týče dalšího osudu služby, zanedlouho vám řeknu podrobnosti. Na Delicious je uložena více než miliarda záložek a je fascinující součástí historie webu. I Yahoo, kterému jinak jde špatné řízení služeb samo od sebe, se muselo hodně snažit, aby Delicious nefungovalo. Službu jsem koupil částečně i proto, aby úplně nezmizela z webu,“ vysvětluje Cegłowski.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).