Hlavní navigace

Dell v Česku navýšil tržby na pět miliard, vyrostl také zisk

9. 1. 2020

Sdílet

Michael Dell

Česká pobočka americké společnost Dell ve fiskálním roce 2018 končícím 31. lednem 2019 navýšila tržby na 4,9 miliardy korun. Meziročně se podařilo navýšit i zisk na 42,2 milionu korun. Dell Computer, spol. s r.o. je ovládaný nizozemskou centrálou a profit se převedl na účet nerozděleného zisku minulých let.

Tuzemský Dell má největší náklady spojené s nákupem zboží, které dosáhly na 4,654 miliardy korun. Přefakturace nákladů na dopravu přesáhla 50 milionů. Osobní náklady se dostaly na 233,12 milionu. Dell na dani v Česku zaplatil 12,751 milionu korun.

Dell jako své hlavní zaměření označuje enterprise IT, tedy servery či zálohování a dalšího hardwaru. „Růst v této oblasti zabezpečuje jak z interních zdrojů, tak i spoluprací s dalšími významnými společnostmi na trhu s informačními technologiemi, jako je například Intel či Microsoft,“ uvedl Dell v čerstvě zveřejněné výroční zprávě. Verze za rok 2019 ještě zveřejněna nebyla.

Do výsledků Dellu je třeba počítat také výsledky EMC, kterou firma koupila. U nás tento podnik operuje jako EMC Czech Republic a je ovládaný matkou z Irska. EMC ve finančním roce končícím 31. lednem 2019 zaznamenalo meziroční pokles tržeb o osm procent, dřívější období ale čítalo třináct měsíců. Důvodem změny je sloučení Dellu a EMC.

EMC konkrétně vykázalo tržby 183,6 milionu korun se ziskem 7,6 milionu. Ten byl poslán na účet nerozděleného zisku minulých let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).