Hlavní navigace

Den Českého rozhlasu: digitální rádia, Langerová i prohlídka stanice Regina

13. 5. 2019

Sdílet

Den s digitálním rádiem Autor: Andrea Filičková

Český rozhlas připravil na sobotu 18. května 2019 Den otevřených dveří. V Praze doplní prohlídku vinohradské a karlínské budovy také hudební a kulturní program v Riegrových sadech.

O komentovanou prohlídku hlavní budovy na Vinohradské 12 je tradičně velký zájem, je proto lepší si rezervovat časové vstupenky na telefonním čísle 221 551 313, a to každý všední den od 8:30 do 16:00.

Na místě proběhne velká výstava DAB přijímačů. Předvedeny budou novinky pro rok 2019, autorádia, mobilní telefon s DAB+, rádio pro nevidomé, zákulisí digitálního rozhlasového vysílání a letos poprvé i adaptéry pro digitální rozhlas v automobilech. Zajímavostí bude DAB+ rádio integrované ve zpětném zrcátku.

Na celý víkend 18. a 19. května se veřejnosti otevře také karlínská budova Českého rozhlasu, kde sídlí digitální stanice Regina DAB Praha. Komentované prohlídky se na adrese Hybešova 10 budou konat každou čtvrthodinu od 10.00 do 18.00 hodin. 

Součástí oslav bude sobotní program v Riegrových sadech, kde na dvou hudebních scénách vystoupí například Aneta Langerová, Tata Bojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pokáč nebo Pískomil se vrací. Koncerty jsou zdarma, podrobný program najdete na webu rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).